BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 6754162
nr 675 4162
Ljusstakar
1 par, sent 1800-tal, Nysilver, höjd: 16
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
måndag 10 januari 2011
kl 19:02:00
100 kr
150 kr
200 kr
250 kr
300 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.